Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

PCK 2012/2013

Działalność Szkolnego Koła PCK w I semestrze roku szkolnego 2012/13

Jednym z zadań SK PCK jest kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród młodzieży i edukacja zdrowotna.

W tym celu zorganizowano wyjazd z uczennicami klasy II LO do dietetyka do Kielc , przeprowadzono szkolny etap XXI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, a także zorganizowano szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przemedycznej  dla uczniów klasy I LO, które podobnie jak w poprzednim roku prowadził ratownik medyczny Pan Marcin Pytlos.

W ramach obchodów Światowego Dnia HIV /AIDS przygotowano wystawę szkolną.

Szkoła jak co roku przystąpiła również  do całorocznej akcji zbiórki surowców wtórnych (puszki aluminiowe, nakrętki plastikowe, baterie).

W ramach promowania i wspierania działań młodzieży na rzecz potrzebujących przeprowadzono sprzedaż cegiełek dla Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”, akcję zbierania świątecznych darów „Świąteczna paczka”  (największy wkład miała klasa I technikum), SK PCK przyłączyło się również do corocznej akcji WOŚP, zebrano 750 zł.

23.11 opiekunka SK PCK wraz z uczennicą klasy IV TH uczestniczyła w uroczystości  związanej z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa z ZSP nr 1 w Końskich.

Akcja krwiodawstwa zostanie przeprowadzona w II semestrze.

Przygotowały opiekunki SK PCK : Renata Lisowska, Dorota Fitas

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!