Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

Kalendarium projektu „Rozpracuj to z biblioteką”

21 listopada 2013 r. Biblioteka Publiczna w Stąporkowie złożyła „Wniosek o przyznanie grantu na realizację projektu na rzecz lokalnego rynku pracy w ramach projektu „RozPRACUJ to z biblioteką”. Wniosek został oceniony pozytywnie i w związku z tym biblioteka od 17 stycznia do 15 czerwca 2014 r. będzie wykonywać zadania zaplanowane w ramach grantu na rzecz młodzieży trzecich klas Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie oraz pierwszych i drugich klas technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie. Ogółem w programie weźmie udział 100 uczniów.

Wysokość przyznanych środków – 4400,00 zł.

W ramach grantu realizowane będą:

1. Szkolenia i warsztaty prowadzone przez doradców zawodowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach oraz nauczycieli zawodu ZSP im. St.Staszica w Stąporkowie.

2. Spotkania z młodymi profesjonalistami w ramach projektu Link do przyszłości:

– z Pawłem Harajdą – administratorem sieci komputerowych, programistą, współzałożycielem firmy zajmującej się promocją w Internecie – 26 lutego 2014 r.

– z Karolem Olczakiem – specjalistą ds. telekomunikacji, przedsiębiorca, laureat stypendium General Electric – 6 marca 2014 r. Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

3. Wycieczki edukacyjne :

– Warszawa – Giełda Papierów Wartościowych, Narodowy Bank Polski i Mennica Polska.

– Łódź – Montażownia komputerów i serwerów marki Dell.

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!