Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Zajęcia przygotowujące do projektu „Przez mobilność do kariery”

Redaktor naczelny 17 maja 2019

W dniach od 02.03.2019 r. do 13.04.2019 r. odbyły się zajęcia w ramach przygotowania do praktyk zagranicznych projektu „Przez mobilność do kariery”. Zajęcia odbywały się w soboty i były podzielone na części: 8 godzin przygotowania pedagogicznego, 6 godzin przygotowania kulturowego oraz 12 godzin przygotowania językowego – języka włoskiego.

Przygotowaniem pedagogicznym zajął się Pan Jacek Ryś – wychowawca uczniów oraz opiekun w czasie mobilności. Uczniowie poznali sposoby radzenia sobie ze stresem, zasady skutecznego porozumiewania się czy zasady przewozu bagażu liniami lotniczymi.

Przygotowanie kulturowe oraz kurs języka włoskiego prowadziła lektor języka włoskiego Panie Beata Zasempa. Uczniowie na zajęciach poznali kulturę kraju w którym będą odbywały się praktyki, poznali miejscowe zwyczaje oraz ciekawostki obyczajowe. Podstawowy kurs włoskiego przybliżył uczestnikom wyjazdu język, w którym na co dzień porozumiewają się nie tylko ich pracodawcy, ale także większość napotkanych na swojej drodze osób. Poznali słownictwo związane z przedstawianiem się, jedzeniem, zakupami, pracą czy czasem wolnym.

Przygotowanie pedagogiczne, kulturowe oraz językowe były niezbędne w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do odbycia mobilności. Język włoski przypadł do gustu naszym uczniom i wykorzystują go z powodzeniem w Bolonii.

Saluto cordialmente!

Mobility_PrepareTo_Project1

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!