Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Uroczyste pożegnanie absolwentów „I nie żal nic, i żal tak wiele…”

Redaktor naczelny 3 maja 2019

26 kwietnia b.r. w naszej szkole odbyło się pożegnanie uczniów klas maturalnych z Liceum Ogólnokształcącego i Technikum kształcącego w zawodach technik informatyk i technik logistyk. W tym roku szkołę ukończyło szkołę 66 absolwentów.

Uroczystość, rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani Hanna Rzepka – dyrektor szkoły, która powitała wszystkich zgromadzonych na sali. Na spotkanie przybyli: pan Grzegorz Piec – pełniący obowiązki Starosty Koneckiego oraz przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice nagrodzonych uczniów, uczniowie klas maturalnych wraz z wychowawczyniami: panią Magdaleną Gołacką (III LO), panią Marzeną Kwiecińską  (IV TL) i panią Jadwigą Dudą (IV TI). Pani dyrektor podsumowała pracę maturzystów w ciągu trzech i czterech lat nauki „…ufam, że te kilka lat spędzonych w naszej szkole, przygotowały was do dalszego życia nie tylko tego naukowego, ale życia w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu”. Podziękowała również za działalność uczniów na rzecz szkoły „…każdy z Was wpłynął na obecny kształt naszej szkoły, bowiem to Wy tę szkołę tworzycie, jesteście jej nieodłączoną częścią, i zawsze będzie to Wasza szkoła”. Do uczniów klas maturalnych skierowała ciepłe słowa i życzenia: „żegnając się z Wami w imieniu swoim i całej Rady Pedagogicznej oraz wszystkich pracowników szkoły życzę Wam: wiary we własne umiejętności, pogody ducha i uśmiechu losu, pomyślnego zadania egzaminów i wspaniałej przyszłości”.Po przemówieniu Pani dyrektor, głos zabrał pan Grzegorz Piec, a następnie w imieniu Rady Rodziców – pani Agnieszka Majewska.

W dalszej części uroczystości, absolwenci z rąk Pani dyrektor i wychowawców, otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. W tym roku szkolnym Rada Pedagogiczna przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

Za bardzo dobre wyniki w nauce nagrodę Rady Pedagogicznej otrzymało 9 uczniów:

Norbert Grabka, Beata Momot, Adrian Wyderski, Martyna Serek, Angelika Ciaś, Anna Ksel, Wiktoria Gonciarz, Dariusz Sidor, Jacek Michalski.

Za dobre wyniki w nauce wyróżniono: Patryka Gaja, Wiktorię Surowiec i Dominikę Baran.

Za godne reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych wyróżniono:

Norberta Grabkę, Dominikę Baran, Jacka Michalskiego, Dariusza Sidora, Angelikę Maślankę.

Za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych Rada Pedagogiczna wyróżniła: Przemysława Kusztala, Patryka Kwietnia, Piotra Gębskiego, Dawida Milcarza i Piotra Stępnia.

Statuetkę za działalność w szkolnym  zespole teatralnym „Alter ego” otrzymali: Patryk Szreder, Kamila Pytel, Wiktor Kucharski, Dariusz Sidor, Beata Momot, Wiktoria Gonciarz.

Młodzież, została również wyróżniona za aktywność na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie  wolontariatu w środowisku szkolnym i poza nim. Nagrodę otrzymali: Paula Górecka, Wiktoria Jakubowska, Julia Kurp, Zuzanna Sidor, Wiktoria Surowiec, Patryk Szreder.

Podziękowania otrzymali również uczniowie od Pana starosty za godne reprezentowanie szkoły i udział w honorowej asyście sztandaru naszej szkoły.

Pan starosta wręczył dyplomy i podziękowania dla: Patrycji Gibały, Dominiki Baran i Krzysztofa Nowaka.       

Podczas uroczystości, pani Dyrektor wręczyła Listy Gratulacyjne dla rodziców uczniów wyróżnionych za najlepsze wyniki w nauce i najwyższą średnią ocen.

Na zakończenie uroczystości uczniowie z klasy II LO i III T przedstawili program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem pani Edyty Grabowskiej, pana Roberta Kusztala, pani Marzeny Maleszak i pani Doroty Kosierkiewicz. Wszystkim koleżankom i kolegom klas maturalnych wręczyli pamiątkowe upominki, na których widniało hasło przewodnie „Sięgaj wyżej”. 

Po części oficjalnej uczniowie klas maturalnych zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia i udali się na spotkanie z wychowawcami. 

Dzień zakończenia szkoły był dla maturzystów momentem przełomowym, kończącym pewien etap życia, który jednocześnie stał się początkiem czegoś nowego.

Zakonczenie-roku-Absolwenci-2019-9

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!