Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

XIII Dyktando Stąporkowskie

Redaktor naczelny 7 kwietnia 2019

13 marca 2019r. już po raz trzynasty w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie, odbyło się Stąporkowskie Dyktando o tytuł „Mistrza Ortografii”.

Organizatorem Dyktanda była Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie oraz Publiczne Gimnazjum w Stąporkowie.

O godzinie 10.00 pani Katarzyna Sorn – dyrektor MGOKiS wraz z panią Wiesławą Kulińską powitały wszystkich uczestników oraz członków komisji.

Do Dyktanda przystąpiło ponad trzydziestu uczestników, m.in. uczniowie: naszej szkoły, gimnazjaliści klas III – ich ze Stąporkowa i Niekłania Wielkiego. Jak co roku poziom dyktanda był wysoki. Autor tekstu, którym od wielu lat jest pan Marcin Michalczyk (polonista, bibliotekarz), zaskoczył wszystkich bogatym, wyszukanym, a zarazem trudnym słownictwem. W tym roku tekst dyktanda dotyczył Gustawa Herlinga – Grudzińskiego.

Jury w składzie: przewodnicząca:  pani Eliza Woźniak, członkowie: pani Anna Misiowiec, pani Marzanna Błońska, pani Mariola Szocińska, pan Marcin Michalczyk, pani Ewa Słoka, pani Anna Grot, sekretarz – pani Wiesława Kulińska, wyłoniło zwycięzców. W tym roku tylko tytuł II Wicemistrza trafił do naszej szkoły.  Otrzymała go Magdalena Słoka – uczennica z klasy II T. Zwycięzcy otrzymali interesujące nagrody, a każdy uczestnik Dyktanda dostał dyplom za udział. Nagrody ufundowała i wręczała pani Dorota Łukomska – Burmistrz Stąporkowa.

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!