Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Spotkanie z podróżnikiem

Redaktor naczelny 7 kwietnia 2019

W piątek 29 marca, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji geografii, którą poprowadził Jacek Słowak – kielecki podróżnik, wykładowca akademicki, trener sztuk walki, instruktor narciarstwa, prezes Stowarzyszenia SALUTEM. Swoją pasją podróżowania, skutecznie zaraża swoich studentów, z którymi odwiedza najdalsze zakątki Ziemi. W 2018r. jako jedyny Polak objechał cały kontynent afrykański zamykając tak zwaną Pętlę afrykańską. Wszystko czego doświadczył w Afryce sprawiło, że w lutym 2019 wrócił tam ponownie.

Głównym tematem spotkania była wyprawa do AFRYKI. Młodzież poznała od kuchni podróż, wzloty i wszelkie niepowodzenia. Swoich przeżyciach opowiadał m.in. – „… dopadła nas malaria. Jedna z moich najgorszych obaw. Skrajnie wykończeni trafiliśmy do szpitala, gdzie podano nam leki i kroplówkę. Standardy opieki medycznej daleko odbiegały od europejskich…”.

Młodzież z wielkim zafascynowaniem słuchała informacji, które podparte były zdjęciami z podróży. Spotkanie z Jackiem Słowakiem było niewątpliwie inspiracją dla młodzieży do poznawania świata. Na koniec, Pani dyrektor Hanna Rzepka wraz z młodzieżą podziękowała za wspaniałą lekcję geografii i zaprosiła do naszej szkoły z kolejnym, aby podzielić się z uczniami kolejnymi wrażeniami z fascynujących wypraw.

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!