Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

„Jeździć na nartach każdy może”

Redaktor naczelny 27 lutego 2019

Pod hasłem „Jeździć na nartach każdy może” odbyły się  zajęcia sportowe dla młodzieży gminy Stąporków będącej członkami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Staszic” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im Stanisława Staszica w Stąporkowie. W dniach od 13 do 15 lutego na stoku narciarskim „Snow Park Sabat Krajno” szusowali na nartach uczniowie  klas pierwszych liceum i technikum oraz pasjonaci sportu z starszych klas.

Projekt opracowany i koordynowany przez Prezesa Klubu Pana Roberta Kusztala i Panią Sekretarz Justynę Serek, współfinansowany przez Burmistrza Stąporkowa Panią Dorotę Łukomską ze środków Urzędu  Gminy w ramach  wsparcia projektu z zakresu rozwoju sportu . Głównym celem realizacji zadania było zorganizowanie kursu nauki jazdy na nartach, aby   upowszechnić  wśród młodych mieszkańców gminy uprawianie  narciarstwa zjazdowego.

Dziewięć lat z rzędu uczniowie zapoznawali się z podstawowymi elementami nowej dyscypliny sportowej nie objętej programem nauczania w szkole. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów Szkoły Narciarskiej SkySkiSędek wykonywali następujące elementy: pług, łuki płużne, skręt z pługu, skręt NW, skręt równoległy ślizgowy, śmig.   Początki dla niektórych były niełatwe, ale zapał młodzieży oraz doświadczenie prowadzących pomogły przezwyciężyć wszelkie trudności. Wszyscy wytrwali do końca i  nauczyli się jeździć na nartach.

Na stoku obecna była także Dyrektor Zespołu Szkół Pani Hanna Rzepka, która uczestniczyła w zajęciach, obserwowała jakie postępy poczynili uczniowie. Na zakończenie kursu kursanci otrzymali Certyfikat Ukończenia Kursu Narciarskiego. Opiekę  wychowawczą nieodpłatnie sprawowali nauczyciele: Bożena Hozer, Monika Grabusińska, Robert Kusztal, Dorota Fitas.

UKS „Staszic”

Narty Krajno 2019(1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!