Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Studniówka 2019

Redaktor naczelny 21 lutego 2019

„Ta chwila czarowna głębią nocy,
szaleństwem fioletu,srebra bladym świtem
niech zawsze trwa…”
      John Feelling Bekannte

 

STUDNIÓWKA 2019

Tegoroczna Studniówka została zorganizowana w sali bankietowej Astoria w Końskich. O godzinie 19.00 pani dyrektor Hanna Rzepka wraz z uczniami Kamilą Pytel i Łukaszem Wydrą powitali wszystkich przybyłych – panią Dorotę Łukomską – Burmistrza Stąporkowa, pana  Mariusza Goska Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, panią Dorotę Dudę Przewodniczącą Rady Powiatu Koneckiego, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim maturzystów wraz z wychowawczyniami: panią Magdaleną Gołacką, panią Jadwigą Dudą i panią Marzeną Kwiecińską.

Oczywiście na studniówce nie mogło zabraknąć poloneza. Układ do tego staropolskiego tańca przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: pani Bożena Hozer oraz pan Robert Kusztal. W trzech turach zatańczyło go 49 par uczniowskich. Poloneza tradycyjnie poprowadziła pani dyrektor Hanna Rzepka, której towarzyszył uczeń klasy technik logistyk Piotr Stępień, były przewodniczący Rady Szkolnej Samorządu Uczniowskiego.

Następnie przyszedł czas na przemowy. Najpierw głos zabrała pani dyrektor Hanna Rzepka, która szczególnie podziękowała rodzicom za współpracę w czasie organizacji balu. Maturzystom życzyła dobrej zabawy na studniówce oraz zdania egzaminu dojrzałości. Następnie przemawiali: pani Dorota Łukomska, pan Mariusz Gosek oraz pani Dorota Duda. Pani Burmistrz Dorota Łukomska podobnie jak w poprzednim roku podarowała maturzystom wycieczkę do Warszawy – „…a jeszcze przed maturą tak jak rok temu zapraszałam maturzystów i dziś Was zapraszam na wspólny wyjazd do stolicy i tam się będziemy relaksować przed maturą. Wszystkiego dobrego!”.

Pan Marszałek Mariusz Gosek złożył maturzystom najserdeczniejsze życzenia – „..Wam życzę wielkich karier, takich w wymiarze w jakim chcecie się realizować, obojętnie na jakich płaszczyznach i życzę Wam byście byli dobrymi ludźmi.”

Pani Dorota Duda – również życzyła sukcesów i udanej zabawy studniówkowej.

W dalszej części przemówień głos zabierali: Wiktoria Jakubowska, Krzysztof Nowak i Beata Momot – w imieniu uczniów oraz pani Agnieszka Majewska – w imieniu rodziców.

Podczas wieczoru studniówkowego tegoroczni maturzyści wykonywali wspólne pamiątkowe zdjęcia, a także przedstawili układy taneczne, które przygotowała pani Monika Grabusińska oraz pani Małgorzata Wiśniewska – Alkordi. O północy wybrano miss i mistera studniówki. Później był już czas tylko na doskonałą zabawę! Bal był bardzo udany, młodzież i nauczyciele bawili się wyśmienicie.

O dobrą zabawę tego wieczoru dbał DJ Eryk Kieszek, który brawurowo poprowadził całą imprezę. Jednak największe wrażenie na wszystkich zrobiła niespodzianka od właścicieli sali Astoria, czyli koncert zespołu DEJW – gwiazdy muzyki disco polo. Zabawa studniówkowa trwała do białego rana.

Nad organizacją Balu Studniówkowego i jego przebiegiem czuwali rodzice: pani Agnieszka Majewska, pani Agata Szkurłat, pani Daria Urban, pani Bogusława Sidor, pani Dorota Szreder, pani Ewa Gaj, pani Iwona Żaczek, pani Edyta Kucharska.

Mamy nadzieje, że tegoroczni maturzyści podczas tej magicznej nocy nabrali wystarczająco dużo sił i motywacji do nauki, by solidnie przygotować się do egzaminu dojrzałości.

Materiały tkn24.pl

Galeria zdjęć na portalu tkn24.pl

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!