Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Spotkanie autorskie z absolwentką naszej szkoły – Dominiką Góral

Redaktor naczelny 19 lutego 2019

15 lutego b.r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie odbyło się spotkanie autorskie z absolwentką naszej szkoły Dominiką Góral. Organizatorem tego wydarzenia była Biblioteka Publiczna w Stąporkowie. Spotkanie poprowadzili uczniowie naszej szkoły: Julia Ołub i Wiktor Szafrański. Młodzież została przygotowana przez nauczycielki: Dorotę Kosierkiewicz i Annę Misiowiec.

Dominika Góral – studentka piątego roku psychologii na Uniwersytecie Łódzkim miała na celu przybliżyć czytelnikom swoją debiutancką książkę – „Na skraju nocy”.

Do kawiarni „Pod Grzejnikiem” licznie przybyli czytelnicy Biblioteki, młodzież z Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie, uczniowie naszej szkoły, a także rodzina Dominiki.

Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. Julia z Wiktorem zadawali Dominice różne pytania, które dotyczyły m.in. inspiracji, zainteresowań, bohaterów oraz etapów pisania i promocji książki.

Podczas spotkania była również chwila na to, aby wrócić wspomnieniami do czasów spędzonych przez Dominikę w naszej szkole. Została Ona zapamiętana jako uczennica aktywna i zaangażowana. Nauczycielki: Dorota Kosierkiewicz i Anna Misiowiec przygotowały prezentację multimedialną, w której znalazły się zdjęcia z różnych szkolnych wydarzeń. Prezentację multimedialną przedstawiła Julia Sykuła. Powrót do szkolnych czasów, był dla Dominiki niewątpliwie wielką niespodzianką.

Na zakończenie uczniowie naszej szkoły wręczyli Dominice pamiątkową maskotkę i życzyli dalszych sukcesów. Dominika zdradziła, że pracuje już nad dalszymi przygodami Julii Donovan.

Życzymy powodzenia!!!

Piotr Okła III T

Autor zdjęć: Publiczna Biblioteka w Stąporkowie

Dominika-autorski 2019(1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!