Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

„Na skraju nocy” – autorski sukces absolwentki naszej szkoły

Redaktor naczelny 7 grudnia 2018

W zeszłym tygodniu biblioteka szkolna wzbogaciła się o nową pozycję książkową. „Na skraju nocy” jest to książka wyjątkowa w szkolnym księgozbiorze, ponieważ została napisana przez absolwentkę naszej szkoły – Dominikę Góral.

Dominika Góral ukończyła szkołę średnią w 2014 roku. Obecnie jest na ostatnim roku psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Pisanie jest jej największą pasją. Swoją debiutancką powieść „Na skraju nocy” napisała jako nastolatka. Książka ta jest pierwszą z trzech przewidzianych części serii o przygodach Julii Donovan.

„Na skraju nocy” jest nowością na rynku literackim. Aktualnie książkę można kupić w większości księgarń internetowych oraz bezpośrednio u autorki (kontakt z Dominiką możliwy za pomocą https://www.facebook.com/dominikagoralnsn/ ). W styczniu natomiast książka pojawi się również w księgarniach stacjonarnych. Uczniowie mają także możliwość wypożyczenia książki w szkolnej bibliotece. W celu promocji książki Dominika przygotowała zwiastun powieści, przy tworzeniu którego pracowali także uczeń naszej szkoły Wiktor Szafrański oraz absolwenci: Hubert Kosierkiewicz oraz Mateusz Wróbel. W zwiastunie wystąpiła również sama autorka. Film jest dostępny w serwisie YouTube:

O czym opowiada „Na skraju nocy”

Jeden dzień, jedna chwila i zwykły przypadek są w stanie wywołać prawdziwe piekło i na zawsze odmienić życie wielu osób. Nie każdy jednak jest w stanie poradzić sobie w nowej sytuacji.

Julia Donovan po powrocie z Nowego Jorku, walczy z męczącymi ją koszmarami i regularnymi atakami migreny. Co więcej nie może przypomnieć sobie, co wydarzyło się pewnej nocy podczas pobytu w Stanach. Wkrótce Julia poznaje Michaela Dowsona, który z nieznanych powodów przyleciał do Polski, właśnie z Nowego Jorku.

W miasteczku dochodzi do tajemniczych morderstw a przyjaciółka Julii znika bez śladu…

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!