Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Wycieczka do Krakowa

Redaktor naczelny 11 października 2018

2 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Doroty Kosierkiewicz, Marzeny Maleszak, Anny Misiowiec i pani dyrektor Hanny Rzepki uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.

Pierwszym punktem programu był Wawel. Po tym szczególnym miejscu, uczestników wycieczki, oprowadziła pani przewodnik Aneta Lis – Dziedzic. Uczniowie zwiedzili m.in. groby Królów Polskich i wielkich Polaków oraz Dzwon Króla Zygmunta.

Następnie udali się do kościoła pod wezwaniem św. Franciszka, gdzie znajduje się wiele prac Stanisława Wyspiańskiego. Szczególną uwagę, młodzież zwróciła na witraż „Bóg Ojciec” znany również pod tytułem „Stań się” lub „Stworzenie Świata” oraz na Okno Papieskie znajdujące się w Pałacu Biskupów przy ulicy Franciszkańskiej 3.

Uczniowie podziwiali również kamienice przy Rynku Głównym, Sukiennice i Kościół Mariacki. Ostatnim punktem wycieczki był wieczór w Teatrze Bagatela im. Tadeusza Boya Żeleńskiego.

Młodzież wraz z opiekunkami obejrzeli spektakl „Najdroższy”. Jest to francuska komedia, w której występują znani polscy aktorzy m.in. Magdalena Walach, Urszula Grabowska, Przemysław Branny i Sławomir Sośnierz. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń i pozytywnych emocji, była również interesującą lekcją historii i języka polskiego.

Wycieczka Krakow 10-2018 (1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!