Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Ślubowanie uczniów klas pierwszych, wręczenie stypendiów oraz Otrzęsiny

Redaktor naczelny 1 października 2018

Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Stąporkowie są już pełnoprawnymi uczniami. 18 września br. odbyło się uroczyste Ślubowanie.

Ceremonię zorganizowano na placu szkolnym, gdzie po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu Państwowego nastąpił najważniejszy moment uroczystości. Uczniowie klas I Technikum oraz I Liceum Ogólnokształcącego w obecności swoich wychowawców, Grona Pedagogicznego oraz braci szkolnej wypowiedzieli wraz z Panią Dyrektor słowa przysięgi.

Wręczono w tym dniu także „Stypendia na dobry start” dla najlepszych uczniów LO oraz Technikum. Rodzice stypendystów otrzymali listy gratulacyjne.

Otrzęsiny

Po części oficjalnej rozpoczęto blok rozrywkowy, który wpisuje się już w szkolną tradycję.  Pomysłodawcami konkurencji są zawsze klasy maturalne – w tym roku: 3 LO oraz 4 TI, 4 TL.

Motywem przewodnim był styl wojskowy. Starsi koledzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły tj. umundurowanie czy oprzyrządowanie. Dominowały kolory ciemnozielone oraz moro. Uczniowie charakteryzowani na żołnierzy wprowadzili wszystkich w militarny nastrój wjeżdżając kolumną „rządowych” pojazdów.

Wspólna zabawa otrzęsinowa rozpoczęła się od symbolicznego malowania wąsów. Pierwszoklasiści sprawdzili także swą kondycję (biorąc udział w konkurencjach sprawnościowych), celność, spryt, czy siłę przeciągając wspólnie z wychowawcami linę. Dużo pozytywnych emocji budziła konkurencja, w której uczniowie I klas rysowali karykaturę swojego wychowawcy.

Co najważniejsze, uczniowie wraz z wychowawcami brali udział w licznych zaplanowanych zmaganiach. Konkurencje dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych emocji i były pretekstem do wspaniałej zabawy oraz integracji.

Wszystkie klasy pomyślnie zakończyły swoje zmagania. Nie było przegranych, dlatego też otrzęsiny można było uznać za udane.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego ważnego dnia,Wychowawcy MG  i DM J

Slubowanie 2018 (1) Main

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!