Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

KONCERT NA 100 LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Redaktor naczelny 14 września 2018

We wtorek, 4 września bieżącego roku w Amfiteatrze w Stąporkowie mieli odbył się koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.     

Koncert odbył się z inicjatywy pani Hanny Rzepki – dyrektor ZSP oraz pani Doroty  Łukowskiej – burmistrz Stąporkowa przy wsparciu pana pułkownika Adama Buszko – absolwenta naszej szkoły.

W koncercie udział wzięli nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły, dyrektorzy szkół z terenu gminy i powiatu wraz z nauczycielami i uczniami, przedstawiciele Urzędu Miasta, Radni RM Stąporkowa i Rady Powiatu, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Stąporkowa i okolic.

Koncert uświetnił tegoroczne obchody jubileuszu 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na scenie Amfiteatru w Stąporkowie wystąpili instrumentaliści oraz soliści, którzy odwołali się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej. Wykonali oni znane i lubiane pieśni, które przypominały historię i chwałę oręża polskiego.

W atmosferę sprzed 100 lat przeniosły publiczność nie tylko utwory muzyczne, ale także stroje solistów, wśród których były m.in. mundury z okresu Księstwa Warszawskiego, legionów J, Piłsudskiego, września 1939 r. a nawet strój partyzancki. Wielopokoleniowa publiczność entuzjastycznie przyjęła ten muzyczny upominek, nagradzając brawami profesjonalizm, talent i elegancję artystów.

Koncert trwał prawie dwie godziny i był żywą lekcją historii i patriotyzmu dla tych wszystkich, którzy we wtorkowe południe przyszli do Amfiteatru w Stąporkowie.

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!