Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Narodowe czytanie

Redaktor naczelny 13 września 2018

Już po raz siódmy w Polsce odbyło się Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku w całym kraju czytano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

W naszej gminie tradycyjnie, Narodowe Czytanie organizuje Biblioteka Publiczna pod kierunkiem pani Wiesławy Kulińskiej. 8 września b.r. w kawiarni Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie zgromadzili się czytelnicy biblioteki.

W tym roku „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytali :
Katarzyna Sorn Dyrektor MGOKiS w Stąporkowie
– młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica pod kierunkiem Anny Misiowiec
– grupa literackiej Z doliny Czarnej (Alicja Stefaniak, Agnieszka Czarnecka, Czesław Nowak, Tadeusz Lisicki)
– uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Stąporkowie pod opieką Marioli Szocińskiej i Marzanny Błońskiej,
– uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekłaniu pod opieką Ewy Słoki.

Tegoroczne Narodowe Czytanie wpisywało się w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie zabrakło też pieśni patriotycznych, które pod kierunkiem instruktora muzyki Sebastiana Moczarskiego śpiewali wszyscy uczestnicy spotkania.
Przygotowane zostały pamiątkowe zakładki do książek. Wszyscy uczestnicy mogli ostemplować swoje egzemplarze „Przedwiośnia” specjalną pieczęcią, którą na tę okazję  Biblioteka otrzymała z kancelarii Prezydenta.

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!