Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Finał konkursu „Świętokrzyskie korzenie – historia mojej rodziny”

Redaktor naczelny 15 czerwca 2018

W dniu 14 czerwca 2018 roku przedstawiciele kilku powiatów z województwa świętokrzyskiego gościli  w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu. Ich wizyta związana był z rozstrzygnięciem wojewódzkiego konkursu „Świętokrzyskie korzenie – historia mojej rodziny”. Organizatorem było Forum Myśli Społecznej imienia Jana Rumia w Kielcach. Nagrody wręczali marszałek województwa Adam Jarubas i członkini zarządu województwa Agata Binkowska oraz starosta konecki Bogdan Soboń.

Celem konkursu było propagowanie idei poznania ziemi świętokrzyskiej poprzez poznawanie dziejów własnej rodziny. Stąd tworzenie drzew genealogicznych, monografii miejscowości czy prac plastycznych poświęcone ich historii.

W kategorii monografia mojej miejscowości  III miejsce zajęła Katarzyna Kłosowska absolwentka Technikum w ZSP w Stąporkowie. Pracę wykonała pod kierunkiem mgr Dariusza Młodawskiego.

Swietokrzyskie Korzenie 2018 (1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!