Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Finał konkursu „Jeden region – wiele miejsc”

Redaktor naczelny 15 czerwca 2018

Ponad 80 uczniów z 28 szkół ponadpodstawowych wzięło udział w finale konkursu wiedzy o województwie świętokrzyskim pt. „Jeden region – wiele miejsc”. Etap wojewódzki konkursu organizowanego w ramach obchodów 20. lecia województwa świętokrzyskiego odbył się w środę, 23 maja w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach (ul. Ks. Ściegiennego 2). Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – Biuro Komunikacji Społecznej.

Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowania życiem społeczno-politycznym regionu świętokrzyskiego oraz promowanie wiedzy o regionie.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Stanisława Staszica w Stąporkowie reprezentowali Dawid Mróz z klasy I Technikum oraz uczniowie klasy III Technikum Beata Momot i Norbert Grabka. Konkurs został przeprowadzony w formie pisemnej i ustnej. Nasi uczniowie Dawid Mróz i Norbert Grabka zostali laureatami konkursu i w nagrodę wraz z 30 najlepszymi uczestnikami finału wojewódzkiego oraz ich opiekunami pojadą w miesiącu wrześniu na wycieczkę do Parlamentu RP wraz ze zwiedzaniem stolicy. Uczniów do konkursu przygotował mgr Dariusz Młodawski nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w naszej szkole.

 

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!