Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Dzień Dziecka na Politechnice

Redaktor naczelny 11 czerwca 2018

W czwartek, 1 czerwca w murach Politechniki Świętokrzyskiej było bardzo radośnie. Tym razem jednak, to nie studenci, a dzieci celebrowały swoją obecnością swoje święto. Jak co roku uczelnia przygotowała dla małych i nieco starszych odkrywców mnóstwo atrakcji. Program tegorocznych obchodów tradycyjnie obfitował w pokazy naukowe i interesujące prelekcje o wymowie edukacyjnej.

W miesiącu czerwcu na korytarzach Politechniki Świętokrzyskiej jest zwykle cicho i spokojnie, ponieważ o tej porze roku studenci przygotowują się pilnie do egzaminów semestralnych. Niektórzy z naszych uczniów po raz pierwszy mogli usiąść w aulach, w których w towarzystwie uczonych z Politechniki Świętokrzyskiej oraz pracowników z instytucji, które współorganizowały to wydarzenie, czyli Centrum Nauki Leonardo da Vinci, Energetycznego Centrum Nauki, jak również Planety Klocków odkrywali dotąd nieznany im świat nauki.

Tematy prezentowanych eksperymentów naukowych i zagadnień dostosowane były do wieku i możliwości odbiorców, co sprawiło, że każdy odwiedzający Politechnikę uczeń w Dzień Dziecka nie mógł się nudzić

Jednym z ciekawszych urządzeń prezentowanych podczas pokazów był dron! Na co dzień używany on jest przede wszystkim w zastosowaniach geodezyjnych, fotogrametrycznych. Jednak w tym dniu można było przyjrzeć się przede wszystkim praktycznej jego konstrukcji i zasadzie działania. Obsługa drona opowiadała o tym, w jaki sposób za pośrednictwem tego sprzętu można robić zdjęcia, czy widokówki. Wbrew wszelkim przypuszczeniom, najmłodsi i młodzież mają bardzo dużo wiedzę na temat dronów.

Jak zawsze nie jest się w stanie opisać wszystkich atrakcji dostępnych dla starszych i młodszych uczniów w tym dniu, jednak z chęcią odwiedzimy mury Politechniki Świętokrzyskiej również za rok.

Child Day Poli 2018 (1)

 

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!