Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

IX Festiwal Nauki i Sportu

Redaktor naczelny 26 maja 2018
18 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się IX Festiwal Nauki i Sportu w ramach „Dni Otwartych Szkoły”. Przybyli do nas uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie, Niekłania Wielkiego oraz Bliżyna wraz ze swoimi wychowawcami oraz dyrektorami: panią Joanną Bernat z PG w Stąporkowie oraz panem Grzegorzem Jędrzejczykiem z PG w Bliżynie.
Festiwal organizowany jest w naszej szkole, co roku w maju i jest imprezą skierowaną do gimnazjalistów – kandydatów do kształcenia w naszym Liceum lub Technikum. Obfituje w przedsięwzięcia, które łączą naukę z zabawą i rozrywką. Przybyli goście wraz z nauczycielami i uczniami naszej szkoły licznie zgromadzili się na sali gimnastycznej.
Festiwal rozpoczęła Pani Hanna Rzepka – Dyrektor Szkoły. Następnie Piotr Stępień – Przewodniczący Rady Szkolnej SU oraz Wiktor Szafrański – wiceprzewodniczący szkoły Rady Szkolnej SU przedstawili program Festiwalu Nauki.
W tym roku pierwszym punktem były warsztaty w blokach przedmiotów ogólnokształcących oraz przedmiotów zawodowych dla zawodów: technik informatyk, technik logistyk i technik handlowiec.
Młodzież mogła wybrać następujące zajęcia, które odbywały się w salach lekcyjnych:
warsztaty humanistyczne – „Spotkanie z teatrem i literaturą” (nauczyciele: Dorota Kosierkiewicz i Marzena Maleszak),
warsztaty lingwistyczne – “Russian, German, English WORKSHOPS” (nauczyciele: Bożena Młodawska, Renata Lisowska, Małgorzata Hampel, Iwona Sękowska, Katarzyna Okła),
warsztaty matematyczno – fizyczne – „Ciekawostki matematyczne” (nauczyciele: Magdalena Gołacka, Wojciech Wolak),
warsztaty biologiczno – chemiczne „Projektowanie i analiza wyników doświadczeń biologicznych” (nauczyciele: Edyta Grabowska, Anna Tarasińska),
warsztaty związane z zawodem technik informatyk „Przed informatyką nie ma ucieczki” ( nauczyciele: Jadwiga Duda, Tomasz Polak, Karol Banasik),
warsztaty związane z zawodem technik logistyk „Logistyka potrzebna jest wszędzie” (nauczyciele: Monika Grabusińska”),
warsztaty związane z zawodem technik handlowiec „Handlowiec zawodem przyszłości” (nauczyciele: Justyna Serek, Marzena Kwiecińska), gra miejska – „Górka FUN RUN” (nauczyciele: Małgorzata Hampel, Jacek Ryś, Edyta Grabowska).
Młodzież mogła skorzystać również z zajęć rekreacyjno – sportowych m.in. taniec z elementami zumby – (nauczyciel: Bożena Hozer) poprowadziły uczennice: Wiktoria Surowiec i Paula Górecka,
turniej piłki siatkowej (nauczyciel: Bożena Hozer),
turniej piłki nożnej – (nauczyciel: Robert Kusztal),
za zorganizowanie stoiska promocyjnego odpowiedzialni byli nauczyciele: Anna Misiowiec i Dorota Fitas Na boisku nauczyciele: Wiesława Jedynak i Dariusz Młodawski wraz z uczniami zorganizowali grilla.
Po atrakcyjnych zajęciach wszyscy uczestnicy skosztowali upieczonej kiełbaski.
Ciekawą atrakcją Festiwalu był przyjazd grupy Motocyklistów z udziałem Marcina Połcia – absolwenta naszej szkoły. Uczniowie mogli wybrać się na krótką przejażdżkę ścigaczem. Wydarzenie to wywoływało pozytywne emocje i dostarczało wielu niezapomnianych wrażeń. Niestety deszczowa pogoda nie pozwoliła w pełni zrealizować tego zadania.
Na zakończenie Festiwalu podsumowano grę miejską Górka FUN RUN. I miejsce zajęli uczniowie z Bliżyna, II miejsce otrzymała młodzież z PG w Stąporkowie, a III miejsce trafiło do młodzieży z Gimnazjum we Niekłaniu Wielkim.
Tegoroczny Festiwal przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Uczniowie bawili się doskonale i z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowania IX Festiwalu Nauki i Sportu.
W tym dniu gimnazjaliści mogli również swobodnie zwiedzić szkołę. Porozmawiać z uczniami i pracownikami na temat oferty kierunków kształcenia. Dla młodzieży dostępne było stoisko z materiałami promującymi naszą szkołę wraz z gazetką „Najlepszy widok jest zawsze z Górki”, która specjalnie została opracowana i wydana na tą okazję. Zapraszamy serdecznie do naszej szkoły z 70 – letnią tradycją, która wykształciła kilka tysięcy absolwentów, dając im szansę na dalszy rozwój i karierę zawodową.

Open Day 2018 (1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!