Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Uroczystość pożegnania absolwentów

Redaktor naczelny 11 maja 2018

„Do zobaczenia w dorosłym życiu
na innej drodze, na innym szlaku.

Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu
wśród wielu pytań w pełnym plecaku”.

                                                 T. Fiedorowicz

 

27 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych z Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. W tym roku szkołę ukończyło 51 absolwentów. Na galę przygotowaną z tej okazji przybyli zaproszeni goście: pani Dorota Łukomska Burmistrz Stąporkowa, pan Czesław Kurcbart – wiceprzewodniczący Rady Powiatu koneckiego, pani Agnieszka Socha – przewodnicząca Rady Szkoły, uczniowie klas maturalnych z wychowawcami: panią Małgorzatą Hampel (III LO) i panią Justyną Serek (IV T), nauczyciele i pracownicy szkoły. Licznie przybyli również rodzice uczniów.                     

Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwo ukończenia szkoły. Wielu z nich otrzymało następujące nagrody i wyróżnienia:

Za bardzo dobre wyniki w nauce Rada Pedagogiczna wyróżniła 9 uczniów: Kubę Kurpia, Małgorzatę Kowalczyk, Kingę Kwiecińską, Wiktorię Rurarczyk, Aleksandrę Szcześniak, Julię Pytel, Izabelę Brożynę, Luizę Sochę, Dominikę Goryczkę.

Za dobre wyniki w nauce wyróżniono: Julię Stępień, Klaudię Chelińską, Kingę Wronę, Katarzynę Pawińską.

Przedstawieni powyżej uczniowie, mieli różne inne osiągnięcia m.in. znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, aktywnie angażowali się w życie szkoły, realizowali zadania związane z promocją szkoły,  działali w szkolnym wolontariacie. Za wymienione osiągnięcia Rada Pedagogiczna wyróżniła również: Mikołaja Wróbla, Esterę Kołodziej, Aleksandrę Polakowską, Emilię Jedynak, Bartłomieja Pietrasa, Bartłomieja Kołodzieja, Katarzynę Krogulec, Wojciecha Antoniaka, Jakuba Solarza.

Za otrzymanie najwyższych wyników z egzaminów zawodowych z grupy przedmiotów logistycznych wyróżniono: Łukasza Stępnia

Rada Pedagogiczna wyróżniła również uczniów za działalność artystyczną w szkolnym zespole teatralnym „Alter Ego”. Pamiątkowe statuetki w kształcie mikrofonu otrzymali: Kuba Kurp, Julia Pytel, Luiza Socha, Estera Kołodziej, MikołajWróbel, Miłosz Dudzik.

Rada Pedagogiczna przyznała również nagrodę specjalną dla najlepszego absolwenta. Statuetkę „Najlepszy absolwent 2018r” otrzymał Kuba Kurp, za najwyższą średnią.

Wszystkim absolwentom, pani Dyrektor Hanna Rzepka w imieniu swoim oraz całego Grona Pedagogicznego życzyła: pomyślnego zdania egzaminów, dostania się na wymarzony kierunek studiów, optymizmu i wiary we własne możliwości, wspaniałej przyszłości. Zapraszała również do odwiedzania naszej szkoły ”…to jest i będzie Wasza szkoła”.

Pani Dyrektor wręczyła także Listy Gratulacyjne, rodzicom wyróżnionych uczniów przez Radę Pedagogiczną.

Podczas uroczystości głos zabrali: pan Czesław Kurcbart, który przeczytał również list od pana Bogdana Sobonia – starosty koneckiego skierowanego do tegorocznych maturzystów. Pan Starosta złożył również podziękowania dla Łukasza Stępnia za służbę w szkolnym Poczcie Sztandarowym i udział w wielu uroczystościach patriotycznych organizowanych na terenie powiatu koneckiego. Następnie, słowa ciepłe i miłe skierowała do absolwentów pani Dorota Łukomska – Burmistrz Stąporkowa. Wspólnie z panią Igą Bielecką – szefową Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stąporkowie, wręczyły nagrody i podziękowania dla maturzystów za zaangażowanie w organizację dni profilaktyki. Nagrodę odebrali: Mikołaj Wróbel, Luiza Socha, Estera Kołodziej i Wiktor Szafrański z klasy II T. W czasie uroczystego spotkania życzenia i podziękowania w imieniu rodziców na ręce pani Dyrektor złożyła pani Agnieszka Socha – przewodnicząca Rady Szkoły.

Na zakończenie uroczystości uczniowie z klasy II LO przedstawili program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem pani Magdaleny Gołackiej. Wszystkim koleżankom i kolegom klas maturalnych wręczyli również pamiątkowe upominki. Do przygotowania uroczystości pożegnania absolwentów włączyli się również uczniowie z klasy III TI i III TL. Ostatnim akcentem tegorocznej gali pożegnania uczniów klas maturalnych był występ absolwentów. Młodzież pod kierunkiem Kuby Kurpia zaśpiewała piosenkę „Ale to już było, i nie wróci więcej…” . Uczestnikom tegorocznych uroczystości zakręciła się łezka   w oku. Młodzież, z żalem i sentymentem opuszczała mury naszej szkoły. Tradycyjnie wszyscy maturzyści wraz z wychowawcami i panią Dyrektor zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Zakonczenie roku klas maturalnych 2018 (1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!