Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Uczniowie upamiętnili ofiary zbrodni katyńskiej

Redaktor naczelny 10 maja 2018

26 kwietnia delegacja uczniów z naszej szkoły: Zuzanna Domagała, Aleksandra Okła, Arkadiusz Boczek, Adam Kołodziejczyk wraz z opiekunem panią Anną Misiowiec wzięli udział w patriotycznej uroczystości przy pamiątkowych tablicach i dębach katyńskich, która odbyła się na Alei Katyńskiej w Końskich.

W spotkaniu wzięły udział delegacje ze wszystkich szkół z powiatu koneckiego. Uroczystość miała na celu uczczenie ofiar zbrodni katyńskiej, wśród których znaleźli się również mieszkańcy ziemi koneckiej. Spotkanie rozpoczął wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński, który przedstawił cel uroczystości.

O pamięci o ofiarach o patriotyzmie i postawie młodych ludzi mówili ksiądz Hubert Biegaj, wicestarosta Andrzej Lenart oraz burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Ostatnią częścią spotkania było zapalenie zniczy przez delegatów poszczególnych szkół przed 37 tablicami upamiętniającymi ofiary zbrodni katyńskiej.

Uczcili ofiary Katynia 2018(1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!