Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Warsztaty z doradcą zawodowym

Redaktor naczelny 9 lutego 2018

8 lutego 2018r. odbyły się w naszej szkole w warsztaty z doradcą zawodowym panią Agnieszką Serek, pracownikiem Młodzieżowego Centrum Kariery w Mniowie, dotyczące preferencji zawodowych. Uczniowie klasy 3 LO wypełniali kwestionariusze zainteresowań zawodowych oraz testy potwierdzające predyspozycje zawodowe i osobowość zawodową.

Zapoznali się z najnowszymi metodami poszukiwania pracy, poznali techniki autoprezentacji pomocne w rozmowach z potencjalnymi pracodawcami, nauczyli się zasad przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Uczniowie dowiedzieli się co ma wpływ na wybór dalszego kierunku kształcenia oraz jakich pracowników potrzeba na współczesnym rynku pracy. Zajęcia były bardzo interesujące, mamy nadzieję, że zaowocują trafnym wyborem kierunku studiów lub przyszłej pracy.

Dorota Fitas

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!