Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

„Dzień pączka” czyli tłusty Czwartek w NASZEJ SZKOLE

Redaktor naczelny 9 lutego 2018

Zgodnie z tradycją 8 lutego b.r. w naszej szkole, obchodziliśmy „Dzień pączka”. Z inicjatywy Rady Szkolnej Samorządu Uczniowskiego przy wsparciu pani dyrektor, zakupiono pączki dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły, bo jak mówi stary przesąd – „jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – to w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło”. Obchody te, związane są z polską tradycją tłustego czwartku zwanego zapustami.

W kulturze polskiej jest to dzień, który jest wstępem do hucznych zabaw i różnorodnych zwyczajów, które odbywały się w ostatnie dni karnawału przed Wielkim Postem. Pączki bowiem, od kilku stuleci są wielkim, polskim specjałem karnawałowym i specjalnością kuchni polskiej.

Dzien Paczka 2018 (1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!