Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Korowód Niepodległości

Redaktor naczelny 8 lutego 2018

5 lutego b.r. Wojewoda Świętokrzyskipani Agata Wojtyszek, spotkała się z dziećmi i młodzieżą w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Staporkowie. Było to kolejne przedsięwzięcie z cyklu „Korowód Niepodległości” organizowane z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Naszą szkołę reprezentowała Rada Szkolna Samorządu Uczniowskiego, Rady Klasowe wraz z opiekunkami: panią Anną Misiowiec i panią Dorotą Fitas. Po oficjalnym powitaniu wszystkich przybyłych uczestników, przez panią Wojewodę oraz panią Burmistrz Dorotę Łukomską, młodzież mogła posłuchać wykładu pana Marka Jończyka na temat: „Droga Polski do wolności”.  Następnie przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego przeprowadzili wśród młodzieży Quiz wiedzy z historii. Do konkursu zgłosiło się sześć grup trzyosobowych. Uczniowie z naszej szkoły: Norbert Grabka, Dariusz Sidor, Adam Kołodziejczyk zajęli III miejsce.

Korowód Niepodległości jest wspaniałą inicjatywą skierowaną do dzieci i młodzieży. Ma on na celu kształtowanie postaw patriotycznych i miłości do ojczyzny. „Korowód” odwiedza miasta naszego regionu, m.in. Stąporków. Dla uczniów, była to bardzo ciekawa lekcja historii.

Korowod Niepodleglosci 2018 (1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!