Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Spotkanie z poezją

Redaktor naczelny 30 stycznia 2018

25 stycznia 2018r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunką Anną Misiowiec, wzięła udział w spotkaniu z Grupą Literacką „Z doliny Czarnej”, działającej przy Bibliotece Publicznej w Stąporkowie. Tym razem literaci w osobach: Janina Malicka, Lucja Piętowska, Alicja Stefaniak, Tadeusz Lisicki, Czesław Nowak i Stanisław Salata zaprezentowali swoje wiersze o tematyce świątecznej i karnawałowej. Wśród przybyłych gości obecna była także Katarzyna Sorn – Dyrektor MGOKiS. Podczas spotkania rozmawiano o polskich tradycjach i obrzędach związanych z karnawałem  i ostatkami. Nie zabrakło również kolęd, pastorałek i radosnych piosenek, które wprowadziły wszystkich w uroczysty nastrój. Oprawę muzyczną zapewnili: Stanisław Salata, Tadeusz Lisicki i Sebastian Moczarski. Spotkanie odbyło się w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Na zakończenie, młodzież napisała swoje wiersze, które zostały również zaprezentowane. To już kolejne spotkanie literackie, w których uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Odbywają się one w ramach współpracy Biblioteki Szkolnej z Biblioteką Publiczną w Stąporkowie. Podziękowania należą się Wiesławie Kulińskiej za zorganizowanie spotkania.

Spotkanie z poezja 2018 (1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!