Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Bliskość i dystans. Kulturowe różnice między narodami: Brytyjskim, Polskim i Niemieckim

Redaktor naczelny 17 października 2017

W dniach 03-06.10.2017 grupa 25 uczniów  naszej szkoły  z opiekunkami  panią Bożeną Hozer oraz  panią Renatą Lisowską uczestniczyła w wycieczce krajoznawczej na Dolny Śląsk. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „Staszic”, który pozyskał  część środków finansowych od firmy Henkel Polska S.A.  Wycieczka była również jednym z wielu elementów innowacji językowej o nazwie Bliskość i dystans. Kulturowe różnice między narodami: Brytyjskim, Polskim i Niemieckim, której autorką jest nauczycielka języka angielskiego pani Katarzyna Dworzyńska. 

W ramach innowacji uczniowie mieli możliwość zwiedzić stolicę Dolnego Śląska – Wrocław z przewodnikami, mówiącymi w języku angielskim i niemieckim, była to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i poszerzenia wiedzy w zakresie historii i kultury. We Wrocławiu uczniowie zobaczyli piękny rynek oraz Ostrów Tumski, wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. W kolejnych dniach zwiedzali miejscowości uzdrowiskowe Dolnego Śląska, takie jak Kudowa Zdrój i Duszniki Zdrój, gdzie również mieszkali w pięknie położonym ośrodku Stalowy Zdrój. Na trasie wycieczki była  miejscowość Czermna ,gdzie zobaczyli unikatową Kaplicę Czaszek. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach czerpania papieru oraz monumentalna Twierdza Kłodzko, jedna z najlepiej zachowanych fortyfikacji na Dolnym Śląsku. Bardzo ciekawym elementem wycieczki było wejście na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt w Górach Stołowych i zejście labiryntem wśród niezwykłych form skalnych.

Mimo pewnych niedogodności związanych z nie zawsze sprzyjającą aurą, uczniowie bardzo pozytywnie ocenili wycieczkę, która dostarczyła nie tylko miłych wrażeń, przyczyniła się do wzrostu wiedzy z zakresu historii i kultury dolnego Śląska  ale również  stała się  miłym urozmaiceniem życia szkolnego.

Wycieczka Dolny Slask(1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!