Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Sukces naszych licealistów w konkursie recytatorskim

Redaktor naczelny 12 czerwca 2017

W dniu 9 czerwca 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich odbył się już III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pt. „ZACZAROWANE SŁOWA”.  W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Luiza Socha i Kuba Kurp z  klasy drugiej oraz Kamila Pytel z klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie zaprezentowali po dwa wiersze znanych poetów rosyjskich m.in.: Anny Achmatowej i Sergiusza Jesjenina. W skład Jury Konkursu weszli nauczyciele języka rosyjskiego. Kuba Kurp zajął I miejsce, Luiza Socha zajęła II miejsce, a Kamila Pytel otrzymała wyróżnienie w Konkursie.  Uczniów do recytacji przygotowała nauczycielka języka rosyjskiego Bożena Młodawska. Dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom wręczyła w imieniu Starosty Koneckiego pomysłodawczyni  Konkursu – Pani Dorota Małgorzata Duda – Radna Rady Powiatu, Członek Zarządu Powiatu. Wręczenie nagród uświetniły występy młodzieży, w tym Kuby Kurpa z piosenką nagrodzoną w VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. Kolejny już raz Organizatorzy Konkursu postarali się o dobrą organizację imprezy i miłą atmosferę.

~ BM ~

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!