Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Kuba Kurp wyróżniony na Ogólnopolskim Festiwalu …

Redaktor naczelny 12 czerwca 2017

«Как в кино! – песни петь и мечтать» (Jak w kinie! – śpiewać piosenki i marzyć)

Pod takim tytułem odbył się w dniach 5 – 6 czerwca br. w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ, do którego w ubiegłym roku zakwalifikował się Kuba Kurp z klasy II LO.

Festiwal od lat cieszy się dużą popularnością wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji ostatecznie wzięło udział 60 solistów, 14 duetów i 10 zespołów. Kuba wystąpił na tym Festiwalu w kategorii „Solista” i zaśpiewał dwie  piosenki: „Taganka” (rep. Wł. Wysocki) oraz „Echo liubwi” (rep. Anna German). W przygotowaniu do konkursu pomagała mu Bożena Młodawska – nauczycielka języka rosyjskiego. Za piosenkę „Таганка” (Taganka), Kuba uzyskał wyróżnienie Jury Festiwalu, zaś z piosenką „Эхо любви” (Echo miłości), Kuba został zaproszony do udziału w Koncercie Galowym laureatów. Skład Jury stanowili polscy i rosyjscy artyści i muzycy oraz animatorzy kultury, a przewodniczył im solista Teatru Wielkiego w Łodzi tenor Krzysztof Maciejczyk.

Potwierdzeniem sukcesu Kuby w tym prestiżowym Konkursie są nagrody rzeczowe, certyfikaty i gratulacje od Organizatorów Festiwalu. Podobne gratulacje przyjęła także opiekunka Pani Bożena Młodawska – za profesjonalne przygotowanie ucznia do występu. Nagranie filmowe z tegorocznego festiwalu można obejrzeć w serwisie YouTube:  DZIEŃ 1 – przesłuchania konkursowe (Kuba występuje w czasie od 2:27:05 do 2:35:46 nagrania) oraz DZIEŃ 2 – c.d. przesłuchań i Koncert Galowy (Kuba występuje w czasie od 6:35:10 do 26:39:02 nagrania). Więcej o VI OFPR na stronie: http://festiwallodz.pl/

~ BM~

 

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!