Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

„Mobilni Technicy” zwiedzali Drezno

Redaktor naczelny 18 listopada 2016

W dniu 12 listopada 2016 r. uczestnicy praktyk zagranicznych w ramach projektu „Mobilni Technicy” zwiedzali Drezno. Dzięki szybkiej niemieckiej kolei sprawnie przemieściliśmy się z dworca w Lipsku – jednego z największych pasażerskich dworców na świecie – do stolicy Saksonii.

Wspólnie z przewodnikiem zwiedzili najważniejsze zabytki aglomeracji liczącej ponad milion mieszkańców. Miasto przecięte przez Łabę jest ośrodkiem turystycznym, zwanym „miastem baroku”, znajduje się tu wiele zabytków, choć większa część została poważnie uszkodzona podczas wojny i odbudowana w późniejszym okresie. Lista odwiedzonych obiektów jest długa, a najsłynniejsze jej pozycje to: zespół pałacowy Zwinger, Pałac Pillnitz, Frauenkirche – kościół protestancki – symbol pojednania oraz największy katolicki kościół w Dreźnie – Hofkirche, Stallhof, mural Orszak Książęcy, Opera Sempera i wiele innych.

Zwiedzanie trwało do późnych godzin popołudniowych. Po wizytacji w lokalnych restauracjach, sklepach i galeriach handlowych cała grupa wróciła do Schkeuditz. Niedzielę uczestnicy projektu poświęcili na odpoczynek oraz przygotowanie się do kolejnego tygodnia praktyk. Jesień nam nie straszna!

Wycieczka Drezno (1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!