Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Wycieczka Techników z ZSP do Berlina

Redaktor naczelny 9 listopada 2016

Miniony weekend nasi technicy spędzili  w Berlinie. Była to niezapomniana wyprawa. Po samodzielnym przybyciu na miejsce uczniowie spotkali się z przewodnikiem na dworcu głównym, największym w Europie. Po zameldowaniu się w hotelu w centrum miasta i pozostawieniu bagaży, wszyscy udali się zwiedzać największe atrakcje turystyczne. Pierwszego dnia uczniowie mieli możliwość zobaczyć dzielnicę rządową, gdzie urzędują najwyższe władze państwa, siedzibę kanclerza Niemiec Angeli Merkel oraz Reichstag. Następnie wszyscy udali się na spacer wzdłuż rzeki Szprewy, a także na Plac Poczdamski. Po smacznym posiłku uczniowie zwiedzali Muzeum Techniki, w którym szczególną uwagę przykuła chata baby Jagi oraz wystawa starych modeli aut. Uczniowie brali udział z dużym zaangażowaniem w interaktywnych doświadczeniach. Kolejny dzień rozpoczął się od wędrówki na Aleksanderplatz, gdzie zobaczyli między innymi zegar wskazujący wszystkie strefy czasowe świata i wieżę telewizyjną. Następnie zwiedzali muzeum z licznymi eksponatami przywiezionymi z dalekiego Egiptu wraz z popiersiem królowej egipskiej Nefretete. Kolejnym punktem programu była największa katedra w Berlinie Berliner Dom. Wycieczka zakończyła się pod Bramą Brandenburską Branderburger Tor, która jest najbardziej znanym symbolem Berlina. Uczniowie mieli okazję poznania krótkiej historii zjednoczenia Niemiec i upadku Muru Berlińskiego, opowiedzianej w ciekawy sposób przez przewodnika.

Berlin_Wycieczka (1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!