Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Zakończył się I etap realizacji projektu „Mobilni technicy” z programu Erasmus+

Redaktor naczelny 4 listopada 2016

W dniach 10.09 – 15.10.2016 r. odbyły się zajęcia przygotowujące uczniów do wyjazdu na praktyki do Niemiec.

Pierwszy etap projektu polegał na odbyciu przez uczniów zajęć językowych, wsparcia pedagogicznego i wsparcia kulturowego. Uczniowie byli podzieleni na 4 grupy wg zawodu i stopnia znajomości języka niemieckiego. Wszystkie zajęcia dodatkowe odbywały się w soboty, poza czasem nauki. Uczniowie, którzy uczyli się języka niemieckiego mieli 12 godzin dodatkowych tego języka, a Ci którzy po raz pierwszy mieli kontakt z tym językiem mieli 6 godzin języka niemieckiego w czasie których poznawali podstawowe słownictwo oraz 6 godzin języka angielskiego branżowego logistycznego lub informatycznego.

Wsparcie językowe miało na celu poszerzenie wiedzy zdobytej w czasie lekcji, a także poznanie słownictwa niezbędnego do realizacji praktyki zawodowej.

Każdy z uczniów otrzymał także 5 godzin wsparcia kulturowego, które polegało na dostarczeniu informacji na temat Niemiec z dziedziny geografii, historii, tradycji i kultury. W czasie tych zajęć uczniowie poznawali najistotniejsze cechy środowiska geograficznego, historię rozwoju państwa niemieckiego, typowo niemieckie potrawy i zwyczaje kraju, który będzie gościł naszych uczniów.

Bardzo istotne było również wsparcie pedagogiczne, które miało na celu przygotować uczniów do radzenia sobie w trudnej psychologicznie sytuacji rozstania z bliskimi, radzenia sobie ze stresem w obcym środowisku oraz rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Zajęcia psychologiczno-pedagogiczne miały formę warsztatową i odbyły się w ilości 4 godzin.

Każdy uczestnik projektu realizując zajęcia otrzymał niezbędne pomoce – rozmówki polsko-niemieckie, przewodniki po regionie Niemiec, w którym odbywają się praktyki oraz materiały biurowe. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie wyżej wymienionych zajęć.

Erasmus_I_etap (1)

 

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!