Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Nasza młodzież w Niemczech

Redaktor naczelny 4 listopada 2016

Od 30 października 2016 roku młodzież technikum z klas drugich i trzeciej realizuje praktyki zawodowe w ramach projektu Erasmus+ – MOBILNI TECHNICY. 20 informatyków przystąpiło z zapałem do wykonywania przydzielonych zadań w ośrodku szkoleniowym firmy Vitalis. Natomiast 20 logistyków  z dużym zaangażowaniem podjęło pracę w wielu niemieckich firmach handlowych na terenie Lipska  i  Schkeuditz.  Praktyczne zastosowanie wiedzy szkolnej sprawia im wiele satysfakcji. Uczniowie są zadowoleni z warunków mieszkaniowych, jakie zastali w ośrodku Vitalis. Na początku praktyk uczniowie zwiedzili Lipsk i Schkeuditz, poznali miejsca pracy oraz zostali zapoznani z topografią miast i możliwościami komunikacyjnymi. Choć to dopiero początek praktyki uczniowie wykazują się dużą samodzielnością i odpowiedzialnością w realizacji powierzonych im przez pracodawców zadań. Przed nimi weekend pełen wrażeń, gdyż w ramach projektu będą uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Berlina. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dotychczasowego pobytu.

Erasmus_III_etap (1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!