Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Zakończenie Roku Szkolnego w ZSP im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

Redaktor naczelny 21 lipca 2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru przez uczniów: Klaudię Ślusarczyk, Dominikę Warzyńską i Kacpra Kurpia oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie Pani dyrektor – Hanna Rzepka – powitała wszystkich zebranych. Wśród gości byli między innymi: Bogdan Soboń – Starosta konecki, Dorota Łukomska – Burmistrz Miasta i Gminy Stąporków, Marzena Rurarz –Przewodnicząca rady rodziców, Anna Kobierska – Asystent burmistrza oraz rodzice nagrodzonych uczniów.

W swoim wystąpieniu Pani dyrektor podsumowała miniony rok szkolny, przedstawiając najważniejsze dla szkoły wydarzenia oraz podziękowała nauczycielom i młodzieży za trud i wysiłek włożony w proces dydaktyczny.

Następnie głos zabrała Pani burmistrz Dorota Łukomska, która życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji oraz wręczyła nagrodę Paulinie Młodawskiej z klasy II LO za zdjęcia wykonane do konkursu „W mojej rodzinie troszczymy się o siebie”

Pan starosta wręczył nominację na następną kadencję dyrektorowi szkoły Pani Hannie Rzepce do 31 sierpnia 2020 roku, gratulując dotychczasowego dorobku oraz życząc owocnych kolejnych lat pracy. Uczniom zaś polecił aby czas wakacji poświęcili na rozwijanie swoich pasji. Po czym Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za 5 lat wsparcia i współpracy z ich strony oraz za miłą, rodzinną atmosferę.

Następnie głos zabrała Pani Marzena Rurarz składając na ręce Pani dyrektor podziękowania dla grona pedagogicznego za pracę włożoną w proces dydaktyczno – wychowawczy oraz życzyła wszystkim udanych wakacji.

Pan Starosta wręczył Pani Renacie Lisowskiej list gratulacyjny z tytułu uzyskania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Następnie listy gratulacyjne za osiągnięcia swoich dzieci otrzymali rodzice: państwo Alicja i Mariusz Heidenrejch, Joanna i Krzysztof Antoniakowie oraz Dorota i Ireneusz Dudzicowie.

Pani dyrektor wręczyła podziękowanie dla uczniów wchodzących w skład pocztu sztandarowego oraz rozdała dyplomy za osiągnięcia w Igrzyskach Wiedzy online następującym uczniom: Dominice Warzyńskiej – laureatce I stopnia z języka polskiego oraz III stopnia z języka angielskiego, Izabeli Wodeckiej – laureatce I stopnia z języka polskiego oraz III stopnia z języka angielskiego, Patrykowi Młodawskiemu – laureatowi II stopnia z matematyki, Klaudii Ślusarczyk – laureatce II stopnia z języka polskiego i III stopnia z języka angielskiego, Agacie Pęczkowskiej – laureatce III stopnia z języka polskiego i języka angielskiego, Patrycji Dudzic – laureatce III stopnia z języka angielskiego.

Następnie Pani dyrektor wraz z Panią Małgorzatą Hampel podziękowały rodzicom uczniów zaangażowanych w pomoc przy realizacji w naszej szkole projektu AIESEC oraz za opiekę i rodzinną atmosferę zaoferowaną studentom z innych krajów którzy na czas realizacji projektu zamieszkali w domach naszych uczniów. Podziękowania wraz z symbolicznymi różami trafiły do rąk państwa: Agnieszki i Grzegorza Kurpiów, Barbary i Grzegorza Warzyńskich, Agnieszki i Jana Nowków, Elżbiety i Zbigniewa Ślusarczyków, Barbary i Andrzeja Stępniów.

Kolejne podziękowania przekazane przez Panią Joannę Bernat – dyrektor Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie- za pomoc w organizacji koncertu charytatywnego trafiły do uczniów: Pawła Fitasa, Kamila Garbacza, Pauliny Młodawskiej oraz Grzegorza Tepera.

Świadectwa z wyróżnieniem powyżej średniej 4,75 otrzymali uczniowie: z klasy I LO – Ewa Błońska i Patrycja Wieloch, z klasy II LO- Dominika Warzyńska, Klaudia Ślusarczyk, Agata Pęczkowska, Patrycja Dudzic, Klaudia Lipowska, Olga Stachura i Aleksandra Zapała, z klasy II T – Kamil Rurarz i Maciej Zawada, z klasy III T – Michał Młodawski i Damian Wojda, Świadectwa ze średnią powyżej 4,5 i nagrody otrzymali uczniowie: Weronika Jedynak z klasy I LO, Aleksandra Rzepecka z klasy II LO, Katarzyna Pawińska z klasy I T, Damian Góral z klasy II T.

Nagrodę za wyjątkową aktywność społeczną i artystyczną w środowisku szkolnym otrzymali uczniowie z klas: Patrycja Wieloch I LO, Grzegorz Teper I LO, Paulina Góral I LO, Dominik Laskowski I LO, Ilona Rurarz I LO, Agata Nowek I LO, Dominika Warzyńska II LO, Olga Stachura II LO, Kamil Kołodziejczyk II LO, Angelika Różańska II LO, Paulina Młodawska II LO, Łukasz Stępień I T, Grzegorz Lasota II T, Michał Młodawski III T, Damian Wojda III T, Mateusz Adamowicz III T, Maciej Antoniak III T, Dominik Heidenrejch III T, Robert Domagała III T.

Nagrodę za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych otrzymali uczniowie: Weronika Jedynak I LO, Dominik Laskowski I LO, Ilona Rurarz I LO, Agata Nowek I LO, Kacper Kowalczyk I LO, Marcelina Matynia I LO, Dominika Warzyńska II LO, Grzegorz Lasota II T, Kacper Kowalczyk II T, Mateusz Adamowicz III T, Maciej Antoniak III T, Dominik Heidenrejch III T, Robert Domagała III T.

Uczniowie klasy III T zostali wyróżnieni także za udział w akcjach Honorowego Krwiodawstwa: Aleksandra Zawada, Mateusz Adamowicz, Maciej Antoniak i Dominik Heidenrejch.

Rada Pedagogiczna wyróżniła również Patryka Lamczyka z II LO – ucznia mającego indywidualny tok nauczania za wyjątkową pilność i pracowitość w roku szkolnym 2014/2015.

Ostatnią nagrodę wręczył Pan Dariusz Młodawski Radny Gminy Stąporków, wybierając – jak co rok – ucznia wyróżniającego się zaangażowaniem w życiu środowiska lokalnego. Tym razem był to Kamil Kołodziejczyk z klasy II LO, który otrzymał dyplom i upominek.

Na zakończenie uroczystości uczniowie: Kamil Kołodziejczyk i Wiktor Bała przedstawili skecz kabaretu Ani Mru Mru pt. „Maciej i smok”, a następnie klasa I LO zaśpiewała piosenkę „Wakacje” kabaretu Otto. Występujący uczniowie byli przygotowywani przez Panią Dorotę Kosierkiewicz i Panią Marzenę Maleszak. Po spotkaniu uczniowie wszystkich klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie podsumować mijający rok, a dzieląc się wakacyjnymi planami życzyć sobie udanego wypoczynku.

Zakonczenie 2015 (1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!