Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Zjazd Absolwentów

Redaktor naczelny 14 lipca 2015

Tylko że, aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba-ć koniecznie pomnieć, skąd się wyszło!

Cyprian Kamil Norwid

20 maja 2015 r. w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Zjazd Absolwentów rocznika 1990. Ten dzień przypomniał, że w szkole najważniejszy jest uczeń, jej duszą są nauczyciele i wychowawcy, a dumą absolwenci.

Ćwierć wieku temu szkołę opuścili uczniowie dwóch klas Liceum Ogólnokształcącego i jednej klasy Technikum Odlewniczego. Po 25 latach absolwenci tych klas spotkali się, aby zwiedzić mury swojej szkoły i przenieść się wspomnieniami do minionych lat.

Na zaproszenie organizatorów zjazdu odpowiedziało trzydzieści osób oraz wychowawcy – Pani Maria Pluta i Pan Michał Młodawski wraz ze współmałżonkami.

Część oficjalna spotkania rozpoczęła się w budynku szkoły. Zebranych powitała Pani dyrektor Hanna Rzepka, która następnie oprowadziła absolwentów po szkole. Po obejrzeniu multimedialnej prezentacji zdjęć sprzed lat, pierwszych uściskach, przeglądzie dzienników i kronik szkolnych, wszyscy udali się na uroczystą kolację do sali bankietowej Lacona.

Uczestnicy zjazdu rozstawali się z nadzieją, że spotkają się za pięć lat.

Zjazd Absolwentów (1)

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!