Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Na wypadek zdarzeń nadzwyczajnych

Redaktor naczelny 8 lutego 2014

Na wypadek zdarzeń nadzwyczajnych

20 czerwca 2013r. uczniowie klasy I i II  LO, oraz nauczyciele: Robert Kusztal, Edyta Grabowska, Marzena Maleszak, wzięli udział w zajęciach organizowanych przez ZOZ w Końskich. Ćwiczenia te dotyczyły obowiązującej w Szpitalu procedury postępowania w razie wystąpienia zdarzenia masowego. Grupa uczniów z naszej szkoły pełniła rolę statystów, którzy ucharakteryzowani na ofiary wypadku kolizji drogowej byli przyjmowani do szpitala przez lekarza dyżurującego  Oddziału Ratunkowego. Po wstępnych badaniach pacjenci zostali odesłani na tzw. Obszar Segregacji, gdzie każdy przypadek rozpatrywany był już indywidualnie. Działania opieki medycznej polegały na jak najszybszym udzieleniu wysoko wykwalifikowanej pomocy w stanach zagrożenia życia, a po ustabilizowaniu stanu chorego przekazaniu go do dalszego leczenia specjalistycznego w oddziałach szpitala lub przetransportowaniu. Przez bezpośrednie uczestnictwo  i  obserwację  pracy  personelu  medycznego  uczniowie  mieli  dodatkową  okazję  do  zapoznania  się  ze  specyfiką  pracy  w  służbie  zdrowia. Na  zakończenie  zajęć  odbyła  się  krótka  pogadanka m.in. z  udziałem lekarza  przyjmującego – lek. med. Markiem Chałubińskim oraz  Dyrektorem  ZOZ w  Końskich – dr. n.med. Wojciechem  Przybylskim na temat oceny efektywności przeprowadzonej akcji z punktu widzenia uczniów odgrywających rolę pacjentów. Dyrektor Szpitala podziękował uczniom za aktywny udział w przeprowadzeniu ćwiczenia.

Marzena Maleszak

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!