Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Wycieczka do NBP i TVP Kielce

Redaktor naczelny 8 lutego 2014

Wycieczka do Kieleckiego oddziału Narodowego Banku Polskiego oraz Kieleckiego oddziału TVP Kielce.

15 czerwca odbyła się wycieczka do Kielc, w której wzięli udział uczniowie klas I i II Liceum i Technikum. Opiekunkami wycieczki były panie: Anna Misiowiec, Justyna Serek i Marzena Kwiecińska. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kieleckim oddziale Narodowego Banku Polskiego, gdzie dowiedzieliśmy się m.in. jaka jest rola NBP, jak odróżnić prawdziwe banknoty od podróbek, jak działa bankomat itd. Uwagę uczniów przykuła ponad 12 kilogramowa sztabka złota. Uczniowie wzięli udział w teście wiedzy o NBP, który wygrała Karolina Śmieszek z klasy II LO.

Następnie pojechaliśmy do  TVP Kielce. Mieliśmy okazję zobaczyć pracę w telewizji „od kuchni”. Najciekawiej było w studio, gdzie nagrywane są programy informacyjne. Uczniowie mogli na chwilę stać się operatorami kamery, lub zabawić się w prezentera prognozy pogody. Po opuszczeniu telewizji udaliśmy się do Radia „Plus”, gdzie mieliśmy okazję poznać warsztat pracy dziennikarza radiowego podczas trwania audycji. Następnie powróciliśmy do domu, korzystając oczywiście, wcześniej z McDonalda.

Dominika Góral

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!