Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Pozytywista Roku

Redaktor naczelny 17 listopada 2013

Kapituła Nagrody „Pozytywista Roku” powołana przez Fundację Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości „Wokulski” spośród praktyków gospodarczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, świata nauki oraz studentów w dniu 23 marca 2012r. wyłoniła w ośmiu kategoriach grupę Nominowanych do Nagrody „Pozytywista Roku”, a z Nich w poniedziałek, 23 kwietnia 2012r. wyłoniła grupę Laureatów Projektu. Wręczenie nagród odbyło się w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie. Jest to wyróżnienie dla osób, firm lub instytucji – współczesnych „Wokulskich”, „dr Judymów” i „Siłaczek”, które zasłużyły się w szczególny i konstruktywny sposób dla swoich społeczności lokalnych, a szerzej całego społeczeństwa.

Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach: Gospodarka, Ekologia i rozwój zrównoważony, Nauka i edukacja, Kultura i sztuka, Oświata, Działalność społeczna, Osobowość, Za całokształt działalności. W kategorii Za całokształt działalności: Laureatem Nagrody „Pozytywista Roku 2011″ został Ogólnopolski Klub Szkół Staszicowskich TPSS, a w kategorii Działalność społeczna wyróżnienie otrzymał Pan Bronisław Bury (za wieloletnią, pełną zaangażowania i pasji pracę na rzecz oświaty; życie i działalność zgodną ze staszicowską dewizą „być narodowi użytecznym”). OKS TPSS powstał w 1987 roku w Stąporkowie. W bieżącym roku przypada jubileusz 25-lecia nieprzerwanej pracy wychowawczej w ponad 30-tysięcznym środowisku społecznym szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, noszących imię Stanisława Staszica skupionych w stowarzyszeniu. Nagrodę dla Ogólnopolskiego Klubu Szkół Staszicowskich TPSS odebrali: Prezes Pan Bronisław Bury, Pani Beata Baszczyńska – Misztal (Przewodnicząca Rady Dyrektorów Szkół Klubowych TPSS) oraz Pani Hanna Rzepka Dyrektor Zespołu Szkól Ponadgimnazjalych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie.

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!