Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

Pożegnanie maturzystów

Redaktor naczelny 17 listopada 2013

27 kwietnia 2012 roku uczniowie klas maturalnych zakończyli edukację w murach naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział absolwenci i ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie oraz zaproszeni goście. Spotkanie otworzyła Pani Hanna Rzepka – dyrektor szkoły, która podsumowała 3 i 4 letnią naukę uczniów klas maturalnych w szkole, przytaczając słowa patrona Stanisława Staszica „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu nada”.

Następnie złożyła życzenia w imieniu swoim i całego Grona Pedagogicznego – bardzo dobrych wyników na egzaminach, dostania się na wymarzony kierunek studiów, powodzenia w dorosłym życiu, optymizmu i wiary we własne możliwości. Absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, nagrody i dyplomy. Natomiast rodzicom uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce wręczono listy gratulacyjne. W tym roku Rada Pedagogiczna wyróżniała następujących uczniów: Magdalenę Wierzbowską (III LO), Marcina Okłę (IV T-technik informatyk), Mariolę Koriat (IV T-technik handlowiec), Adriannę Janus (III LO), Adriana Misiowca (IV T- technik informatyk), Kamila Wojnę (III LO), Bartosza Dulewicza (III LO), Bartosza Kołodziejczyka (IV T-technik informatyk), Agatę Pokusa (III LO), Mateusza Krakowiaka (IV T-technik handlowiec), Dariusza Janika (IV T- technik informatyk), Łukasza Kwietnia (IV T- technik informatyk), Łukasza Piątka (IV T- technik informatyk), Jakuba Jakubowskiego (III LO), Katarzynę Baran (III LO), Michała Kołodziejczyka (III LO), Kamilę Książek (III LO), Paulinę Młodawską (III LO), Aleksandrę Staromłyńską (III LO), Piotra Tellera (III LO), Piotra Rzepkę (III LO), Krzysztofa Zawadzkiego (III LO), Urszulę Teper (III LO), Judytę Fitas (IV T-technik handlowiec) i Dominikę Oleksak (IV T-technik handlowiec). Uroczystość pożegnania absolwentów urozmaicił występ uczniów klas młodszych. Młodzież przygotowała niespodzianki m.in. ciekawą, pełną humoru prezentację multimedialną oraz pamiątkowe upominki. Przed publicznością wystąpili uczniowie klasy III LO, którzy zaśpiewali kilka piosenek. W imieniu uczniów klas kończących szkołę głos zabrał Bartosz Dulewicz uczeń klasy III LO, który podziękował dyrekcji, nauczycielom, koleżankom i kolegom za lata edukacji, za stworzenie w szkole niepowtarzalnej i ciepłej atmosfery, która sprzyjała ich rozwojowi i pomagała w trudnych sprawach. W trakcie uroczystego spotkania, głos zabrała pani Dorota Fitas – Przewodnicząca Rady Rodziców, życząc absolwentom powodzenia na egzaminie dojrzałości oraz dalszych sukcesów w dorosłym życiu. Po części oficjalnej, która odbyła się na sali gimnastycznej zorganizowane zostały spotkania z wychowawcami, koleżankami i kolegami z klasy.

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!