Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

III Festiwal Nauki i Sportu

Redaktor naczelny 17 listopada 2013

15 maja 2012 r. gościliśmy w naszej Szkole uczniów 3-ch klas gimnazjum ze Stąporkowa oraz Niekłania i ich opiekunów, którzy uczestniczyli w zajęciach III-go Festiwalu Nauki i Sportu. Festiwal jest imprezą skierowana do gimnazjalistów, potencjalnych kandydatów do kształcenia w naszym Liceum lub Technikum. Celem odbywającego się rokrocznie Festiwalu jest zapoznanie kandydatów z potencjałem edukacyjnym i mikroklimatem wychowawczym naszej Szkoły oraz pomoc przy wyborze dalszego kierunku kształcenia. W tym roku organizatorem i koordynatorem Festiwalu była Opiekunka Samorządu Uczniowskiego – Bożena Młodawska przy współpracy Anny Misiowiec i Jolanty Wyciszkiewicz.

W przygotowaniu i prowadzeniu imprezy uczestniczyli prawie wszyscy pracownicy Szkoły i najaktywniejsi przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Festiwal rozpoczął się o godz. 1000 i zakończył o 1220. Jego program przewidywał możliwość udziału w 3-ch różnych blokach zajęć o charakterze naukowo-informacyjnym i sportowym, wg indywidualnego wyboru gimnazjalistów. Odbyły się min. zajęcia dla kandydatów do Liceum: gry i zabawy logiczno-matematyczne, pokazy i doświadczenia chemiczne oraz biologiczne, tematyczne prezentacje multimedialne, quizy i testy z geografii i wiedzy o społeczeństwie, gry i zabawy językiem polskim oraz testy inteligencji językowej, prezentacja prac Koła Medialnego, warsztaty gramatyczne i konkurs językowy z angielskiego. Kandydaci do Technikum mogli poznać bliżej zawody: technika informatyka, logistyka i organizatora reklamy. Prowadzący zajęcia przygotowali dla ich uczestników kompleksowe informacje o zawodach z ciekawostkami w formie slajdów, filmów i ćwiczeń. Zainteresowani otrzymali przygotowane wcześnie specjalne informatory o zawodach i przebiegu kształcenia. Pozostali uczestnicy festiwalu mogli włączyć się do zajęć sportowych: rozgrywek piłki nożnej chłopców lub siatkowej dziewcząt w drużynach mieszanych uczniów z gimnazjum, liceum i technikum bądź uczestniczyć w kibicowaniu. Wszyscy gimnazjaliści mogli też „na luzie” porozmawiać z towarzyszącymi im w Festiwalu uczniami starszych klas o niuansach nauki w naszej Szkole, których nie było w oficjalnym programie. Podsumowanie imprezy trochę zepsuła pogoda, ale z zasłyszanych informacji wynika, że festiwal był bardzo udany i pożyteczny. Na pamiątkę udziału w Festiwalu gimnazjaliści otrzymali specjalne podziękowanie, prezentowane obok tekstu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Festiwalu.

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!