Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie

0

I Festiwal Nauki i Sportu

Redaktor naczelny 9 listopada 2013

W dniu 12 maja bieżącego roku nasza szkoła po raz pierwszy zorganizowała Festiwal Nauki i Sportu z udziałem uczniów Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie i Publicznego Gimnazjum w Niekłaniu, którym zapewniono wiele atrakcji. Mogli oni sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w wybranych przez siebie zajęciach i dyscyplinach.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pracach zespołu informatycznego, gdzie poznali bazę dydaktyczną w pracowniach multimedialnych, tworzyli animacje komputerowe w programie GIMP, wykonywali broszury, widokówki, kalendarze i grafiki w programie COREL, a także prowadzili strategiczne gry zespołowe.

W zespole literacko-plastycznym uczniowie sprawnie poradzili sobie z testem inteligencji językowej i wykonaniem prac plastycznych nt. „Zareklamuj swój region, swoją gminę”, a gry i zabawy z językiem polskim wniosły wiele humoru.

Na zajęciach z języka angielskiego „Spacerkiem po Londynie” wprowadzono uczestników w konkurs wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, urozmaicony grami językowymi.

W pracowni biologiczno-chemicznej nasi goście wspólnie z uczniami naszej szkoły dokonywali rozdziału barwników roślinnych dwoma metodami, obserwowali budowę anatomiczną ryby oraz funkcjonowanie układu bodźca przewodzącego serce, wykonywali doświadczenia umożliwiające ocenę aktywności drożdży.

W ramach zajęć matematycznych rozwiązywano skomplikowane zadania matematyczno-logiczne typu SUDOKU, kwadrat matematyczny oraz quizy matematyczne.

Uczniowie mogli się wykazać nie tylko sprawnością umysłu, ale także zręcznością fizyczną. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w meczach piłki siatkowej i koszykówki, a także w rozgrywkach tenisa stołowego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się piłka nożna chłopców.

Uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i pomysłowością. Pogoda dopisała, a trud pracy został nagrodzony przez organizatorów. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które wręczyła Dyrektor szkoły.

Mamy nadzieję, że Festiwal Nauki i Sportu na stałe zagości w tradycji szkoły i będzie stanowił okazję do lepszego poznania jej dorobku dydaktycznego i twórczej atmosfery.

Nasza strona wymaga plików cookie. Korzystając z niej, zgadzasz się na używanie przez nas tych plików.

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!